Tarihçe

1972 Yılında Ankara’da kurulan Güven Motor Yenileme 1981 yılında Muğla’ya taşınarak Muğla ilinin ilk motor yenileme firması olmuştur.400 m2 kapalı,350 metrekare açık alanda 12 personeli 3 servis aracı ile hizmet vermekte olan firmamız ayrıca TSE ve ISO 9001:2008 güvencesi taşımaktadır.

Yeni nesil motorların revizyonu için 2006 yılında çalışma sistemini yenileyen Güven Motor, bugün Muğla ve çevresinde motor yenileme sektörünün liderliğini yapmaktadır. Muğla ve tüm çevre ilçelerine 3 servis aracıyla hızlı bir şekilde hizmet vermektedir.

Türkiye’de çok az sayıda bulunan Serdi 100 kapak revizyon ve Mitutoya SJ-201 pürüzlülük ölçüm cihazı gibi ileri teknoloji ekipmanlar ile çalışan firma aynı zamanda K-Line sistemini Muğla ve bölgesinde uygulayan tek işletmedir. Güven Motor’da her türlü marine, jeneratör, iş makinesi ve araç motoru garantili olarak yenilenmektedir.

Firmanın hizmetleri arasında; krank taşlama, yüzey taşlama, satıh taşlama, rektifiye, honlama, torna/pres, krank doğrultma, çatlak kontrol, döküm dikiş, kapak revizyon, kol barası, ana yatak barası, yüzey pürüzlülük ölçümü, bronz gömlek, sevkıyat ve yıkama ayrıca Endoskopi ile motor kontrolü yapılmaktadır.